Завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, а також членкиня медичної ради при МОЗ  Ольга Голубовська заявила, що коронавірус проходить у три етапи.

Про це вона сказала під час брифінгу 22 жовтня.

Пандемія у світі, фото: кадр з відео
Пандемія у світі, фото: кадр з відео

Етапи захворювання на коронавірус: 

Перший етап. Це перший тиждень захворювання, коли хворі почуваються в основному майже здоровими, стверджує Голубовська. В першій фазі пацієнти повинні вчасно звертатися до лікаря, вести нормальний спосіб життя і нормально харчуватися. Жодний антибактеріальних та гормональних засобів на цій стадії пацієнт не потребує. 

Популярні статті зараз

Занадто токсичні стосунки? Холостячка Ксенія Мішина розкрила причину розлучення з Еллертом

+14 та сніг з дощами. В Україні очікується хвиля потепління

Скошений рот та на ногах ледь тримається. Фото Алли Пугачової з Крістіною Орбакайте спантеличило шанувальників, «кривенька стала»

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Все новости

"У 80% людей захворювання і закінчується для хворого на цій стадії, не розвивається далі. Це ті люди, які не хворіють важко. Тому не потрібно одразу впадати в паніку, якщо раптом у людини позитивний тест на COVID-19. Цілком ймовірно, що ви потрапите в ці 80%. Але все-таки існує від 10% до 30% випадків, коли захворювання переходить в другу фазу", - розповідає інфекціоністка.  Ольга Голубовська

Другий етап. З другого тижня розвивається найважча фаза - це коли відбувається ураження органів і систем, зокрема, нашою імунною системою, каже Голубовська.

"Усе наше лікування направлене на цій стадії на стримування цього шторму імунної системи проти свого ж організму. І триває ця фаза від одного тижня до трьох. І в цій фазі лікування ми застосовуємо всі методи лікування, які визначені в наших нормативних документах. Такі хворі, тим більше, важкі хворі, перебувають у стаціонарі", - стверджує інфекціоністка.  Ольга Голубовська

Третій етап. Постковідний синдром.

"Його зараз дуже інтенсивно вивчають, тому що це - окрема проблема. Тому пацієнтам теж потрібно перебувати під певним наглядом. Відповідно до наших нормативних документів, ви можете до місяця перебувати на лікарняному після того, як перенесли COVID-19", - розповідає Голубовська. Ольга Голубовська

Коронавірус в Україні
Коронавірус в Україні

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, щоб ваш голос врахували: як правильно заповнити бюлетень на місцевих виборах.  У день місцевих виборів 25 жовтня виборці мають заповнити кілька бюлетенів. Крім бланків стандартної форми жителі великих населених пунктів також отримають бюлетені нового зразка з відкритими списками партій.