Пацієнти з коронавірусом з групи ризику навіть без патологій можуть мати тяжкий перебіг хвороби. Іноді навіть міцні та здорові люди при COVID-19 можуть померти.

Про це розповіла українська лікарка-інфекціоністка з Чернівецької обласної та міської лікарень Ольга Кобевко в інтерв'ю ТСН. Дослідження показали, що вірус вражає кров, внутрішню стінку судин.

Популярні статті зараз

Не пустять навіть у «зеленій зоні». З 6 грудня посилюють правила карантину, які документи вимагає Кабмін

Досягне психологічної відмітки. Долар почав стрімко дорожчати, в чому причина

Ні краплі сорому! Ксенія Мішина крупним планом засвітила "краєчок ватрушки", таке міг бачити тільки Еллерт

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Все новости

"Це - люди з онкозахворюваннями, судинними, нирковими захворюваннями, цукровим діабетом. Вони - в першій групі ризику. Ми помітили, що вірус вражає більше таких людей. Ми ще не впевнені, чи це на фоні імунітету, чи вірус справді сприятливий до певного типу клітин", - розповіла вона.

Пандемія коронавірусу
Пандемія коронавірусу

"І далі у нас було дуже багато здорових людей, які не мали супутніх патологій. Днями помер від коронавірусу дуже відомий блогер (Дмитро Стужук, - Ред.). Його дружина стверджувала, що лише люди з патологіями можуть захворіти. Але це не так. У нас було дуже багато спортсменів, здорових людей, які вели правильний спосіб життя, стежили за своїм харчуванням. І зараз у нас кілька таких людей лікуються і у них певний розвиток пневмонії не з легким перебігом. Тому не можна стверджувати на 100%, що це інфекція вражає людей, у кого є якісь важкі захворювання", - пояснила лікарка.

Фахівчиня зазначила, що хворі на коронавірус можуть залишатися лікуватися вдома лише за умови, коли це дозволяє стан, а його визначає сімейний лікар.

"Всі ми різні й до кожної людини має бути індивідуальний підхід. Кожен, хто залишається вдома, повинен розуміти, що в цей період він має бути на зв'язку з сімейним лікарем, щоб попереджувати про зміну стану, про перебіг хвороби загалом", - сказала вона.

Коронавірус в Україні
Коронавірус в Україні

Коронавірус здатний викликати у пацієнтів ускладнення і в першу чергу вражає легеневу тканину, тим самим у людей з пневмонією залишається фіброз на різних рівнях розвитку і в різних стадіях.

"Фіброз легень дуже часто може залишатись у такому вигляді, що заважає людині жити. Постійно виявляється якась задишка. Люди навіть після двох місяців хвороби кажуть, що їм все ще важко довго ходити пішки чи підніматися сходами, вони це відчувають", - каже Кобевко.

Інфекціоністка звернула увагу, що перебіг хвороби у пацієнтів з коронавірусом різний, оскільки кожен організм індивідуальний, а також відіграє роль наявність супутніх патологій. І

"Коли бачиш критичного пацієнта, і людина з таким сподіванням в очах дивиться на тебе і просто питає: "Лікарю, скажіть, я вийду з цього? Я зможу чи ні?" Так, ми підтримуємо їх, пояснюємо, а коли така людина помирає, залишається цей погляд... Завжди, в думках", - говорить вона.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, щоб ваш голос врахували: як правильно заповнити бюлетень на місцевих виборах.  У день місцевих виборів 25 жовтня виборці мають заповнити кілька бюлетенів. Крім бланків стандартної форми жителі великих населених пунктів також отримають бюлетені нового зразка з відкритими списками партій.