Київський інфекціоніст з лікарні №4 Євген Дубровський повідомив, через скільки днів після контакту з хворим ви можете виявити у себе симптоми COVID-19. Зазвичай перші ознаки інфекції з'являються вже на 4-5 день після спілкування з хворим.

Про це медик розповів у коментарі ТСН.

"Симптоми зазвичай з'являються досить швидко — через чотири-п'ять днів. Але інкубаційний період досить розтягнутий, до 14 діб. Тому після контакту з хворим можна відчути недуга і через два тижні", - розповів він.

Коронавірус в Україні
Коронавірус в Україні

Популярні статті зараз

Христина Асмус стала дикою кішкою і забула про вік: "Губи в 2 рази більше"

Тарас Цимбалюк раптово постарів: "На Джонні Деппа схожий"

Ані Лорак похизувалася модним вбранням, але на знімку помітили дещо інше: "Що за копита?"

Притула поскандалив зі "слугою народу": під гарячу руку "ексвар'ята" потрапила Верещук

Все новости

Після 14 днів симптомів і проявів хвороби, за словами медика, людина вже не заразна для навколишніх. Це не стосується важких випадків, наприклад, пневмонії.

"Після цього рубежу вірус вже не виділяється, тобто людина не є заразною. Однак у випадку наявності ускладнень, таких як, наприклад, тяжка бактеріальна пневмонія — лікування може тривати до місяця", — розповів доктор Дубровський.

Контрольний ПЛР-тест потрібно здавати не раніше, ніж через 14 днів хвороби. Тільки тоді він вже буде негативний, додав лікар.

Тест на коронавірус
Тест на коронавірус

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, щоб ваш голос врахували: як правильно заповнити бюлетень на місцевих виборах.  У день місцевих виборів 25 жовтня виборці мають заповнити кілька бюлетенів. Крім бланків стандартної форми жителі великих населених пунктів також отримають бюлетені нового зразка з відкритими списками партій.