Український лікар вищої категорії Євген Комаровський розповів про найбільш характерний симптом при коронавірусі, а також запропонував оригінальний спосіб діагностування цієї хвороби.

Про це медик написав на своєму сайті. Він зауважив, що при COVID-19 втрата нюху у людини вважається ключовою ознакою, а також пояснив, чому це відбувається. 

Популярні статті зараз

Залишився один день: 800 грн доплати до пенсії, що говорять у ПФУ

Не приміряйте чужих речей. Велике свято 30 листопада, головні заборони

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Ледве "піпку" прикрила: майже гола Тіна Кароль високо підняла ноги та показала "подвійний рай"

Все новости

Виявилося, вірус вражає нервові клітини, які сприймають смак і запах. Він уточнив, що йдеться не про самі нейрони, проте про особливі клітини, які підтримують їх існування.

"І ось запалюються ці самі помічники нейронів, а в них міститься величезна кількість ферменту, який відкриває дорогу вірусу", - сказав Комаровський.

Євген Комаровський, фото: кадр з відео
Євген Комаровський, фото: кадр з відео

Зникнення нюху і смаку за відсутності нежиті дуже характерне саме для коронавірусу. Адже при грипі теж часто зникає нюх, але це трапляється з інших причин: закладений ніс, нежить, набряк слизової та набряк клітин, чутливих до запахів.

"Тому саме цей симптом може вважатися діагностичним, тобто тест "Чим це пахне?" набагато точніший, ніж будь-яка термометрія. "Якщо розрізняє запах, то слава Богу, банальна ГРВІ, пішли вчитися або працювати, якщо ні - відправляємо додому.", - запевнив Комаровський.

Комаровський заявив також, що при коронавірусі незворотного ураження нейронів, чутливих до запахів і смаку, не відбувається, і з часом - від 3 тижнів до 3 місяців - нюх відновиться. Причому швидше за все обійдеться без негативних наслідків. Щодо можливості прискорити процес відновлення роботи рецепторів доктор констатував, що вплинути на цей процес людина, на жаль, не може.

"Так що жодні примочки, таблетки, трави та інше нюх вам швидше не повернуть", - додав він.

Євген Комаровський
Євген Комаровський

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, щоб ваш голос врахували: як правильно заповнити бюлетень на місцевих виборах.  У день місцевих виборів 25 жовтня виборці мають заповнити кілька бюлетенів. Крім бланків стандартної форми жителі великих населених пунктів також отримають бюлетені нового зразка з відкритими списками партій.