Вчені багатьох країн світу шукають засіб, який міг би зупинити або уповільнити розвиток пандемії коронавірусу. 

Про успіх у даній сфері заявили вчені з Університету штату Канзас (США), пише Science Advances.

Дослідникам вдалося з'ясувати, що 3С-подібна протеаза, відома як 3CLpro, є основним ферментом при розвитку SARS-CoV-2. Вчені використовували знайдені інгібітори протеаз на лабораторних мишах, заражених коронавірусом MERS.

Тест на коронавірус
Тест на коронавірус

Популярні статті зараз

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Тіна Кароль відкинула ліфчик, прикривши голі груди однією рукою: "Настільки відверто"

Світлана Лобода з глибоким декольте вирішила сповідатися: "Знову шашні"

Пам'ятник загиблій Марині Поплавській розсварив "Дизель шоу" і родичів акторки: "Наруга і посміховисько"

Все новости

В результаті націлений на слабке місце інфекційного захворювання терапевтичний засіб зупинив реплікацію вірусу. Як пояснили вчені, набір лікарських засобів дозволяє блокувати розмноження не тільки MERS, але і коронавірусів MERS-CoV і SARS-CoV-2, поширених серед людей.

Описані в експерименті препарати були запатентовані і ліцензовані компанією Cocrystal Pharma. Фахівці заявили, що необхідно перевірити ефективність лікарських засобів на людях.

В липні американські вчені виявили кілька препаратів, які потенційно можуть використовуватися проти SARS-CoV-2, вони здатні придушити реплікацію коронавірусу в клітинах людини.

Зокрема, мова йде про використовуваний проти гепатиту C боцепревір і антивірусний препарат GC-376, які показали ефективність проти вірусної протеази Mpro, яка має ключове значення при розмноженні коронавірусу.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, щоб ваш голос врахували: як правильно заповнити бюлетень на місцевих виборах.  У день місцевих виборів 25 жовтня виборці мають заповнити кілька бюлетенів. Крім бланків стандартної форми жителі великих населених пунктів також отримають бюлетені нового зразка з відкритими списками партій.