Від початку пандемії соціальне дистанціювання, медичні маски і обробка рук антисептиком стали неодмінною частиною повсякденності мільйонів свідомих громадян. Проте далеко не всі відповідально ставляться до цих обмежувальних заходів.

Як свідчать останні дослідження недотримання заходів безпеки може свідчити про наявність психічного розладу. "Соціопати не носять медичні маски", - заявили вчені. Про це пише "Sciencedirect".

Носіння маски
Носіння маски

Популярні статті зараз

З 1 січня: в домівки українців прийдуть з перевірками - все через субсидії, деталі

Град і ураганний вітер: попередження ДСНС - де в Україні зіпсується погода

Вже в жовтні: українцям підвищать пенсії - хто може розраховувати на надбавку

Натягнула бікіні до пупка: у Потапа ледь не вилетіло серце - Настя Каменських встала" в позу", активний відпочинок

Все новости

Бразильські вчені вирішили з'ясувати, які риси особистості пов'язані з такою поведінкою. На прикладі групи з 1578 осіб у віці від 18 до 75 років вони довели, що небажання носити медичну маску може бути ознакою соціопатії. Серед "безмасочників" вчені виявили сувору закономірність: так чи інакше у них спостерігаються соціопатичні нахили.

"Наші результати показали, що антисоціальний розлад безпосередньо пов'язаний зі схильністю до ігнорування епідемічних правил. Воно супроводжується такими рисами, як черствість, імпульсивність, агресивність, безрозсудне нехтування своєю безпекою і безпекою інших", - зазначають вчені.

Водночас у тих, хто дотримується всіх правил безпеки, навпаки, спостерігається високий рівень емпатії. На думку вчених соціопатичні нахили це результат генетичної спадщини і виправленню вони не підлягають. Проте, плачевну ситуацію цілком можна змінити на краще, якщо регулярно проводити освітні програми.

Варто зауважити, що статистика підтверджує ефективність носіння масок. При її наявності шанси заразитися Covid-19 знижуються до 3 %. 

Пандемія коронавірусу, фото: pixabay.com
Пандемія коронавірусу, фото: pixabay.com

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.