Втрата нюху при коронавірусі є дуже частим симптомом, що лякає хворих. Однак це не так вже й погано. Виявилося, що якщо у вас пропав нюх, скоріш за все COVID-19 пройде в легкій формі.

Про це розповів лікар отоларинголог Юлія Дєєва в сюжеті ТСН. Вона запевняє, що це непоганий знак.

Доктор Юлія Дєєва пояснює, що вірус атакує рецептори в носі людини, що вловлюють запахи. Так йому легше пробитися в організм. Вірус пошкоджує їх і потім запахи потрапляють в ніс, а рецептори не помічають цього.

Доктор Юлія Дєєва, фото: кадр з відео
Доктор Юлія Дєєва, фото: кадр з відео

Популярні статті зараз

Ніжні сирні кекси до чаю: рецепт, який підкорить ваше серце

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Грузинський "Холостяк" Іраклі Макацарія заговорив про "зради": "Втрачаєте повагу до себе"

Притула поскандалив зі "слугою народу": під гарячу руку "ексвар'ята" потрапила Верещук

Все новости

"Відповідно, в мозок немає сигналу, що є якийсь запах. Але проблема не з мозком, а з передавачем. Передавачі, як правило, теж нормальні. Нерви, по яких йде порушення, вони не уражені. Уражені тільки клітини рецептори, які сприймають цей подразник. Це як навушники, не включені в комп'ютер", - розповіла лікар. Юлія Дєєва

Медики запевняють, що зниклий при коронавірусі нюх, повернеться. Деяким знадобиться більше часу для відновлення, іншим - більше. При поверненні нюху вас можуть переслідувати нав'язливі запахи чогось одного. Але не потрібно хвилюватися, адже це нормально й означає, що незабаром нюх повністю повернеться. 

"Пацієнти, які потрапляють в лікарню, вони у важкому стані, ніж ті, що вдома. І у них так, щоб вони скаржилися саме на втрату нюху, це дуже рідко. А у тих, хто на амбулаторному, чомусь частіше буває, це так", — розповіла інфекціоніст Світлана Гук.

Лікарі просять пацієнтів не стимулювати ніс різкими запахами. Це тільки нашкодить. Можна обпалити слизову оболонку і довше чекати одужання.

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.