Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) прогнозує, що Україна зможе отримати першу партію успішно випробуваної та зареєстрованої вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року.

Про це заявив голова Офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт, чиї слова передає DW. За його словами, Україна отримає вакцину проти COVID-19 в рамках Фонду глобального доступу до вакцин COVID-19 (COVAX).

"Як ми знаємо, уряд України вже висловив зацікавленість бути частиною механізму COVAX і наразі працює над національними документами, щоб задовольнити всі вимоги (...). Україна також зараз вирішує питання щодо визначення груп ризику, які слід вакцинувати першими", - повідомив Хабіхт.

Популярні статті зараз

Пощастить у коханні: три знаки Зодіаку, які зустрінуть другу половинку до кінця 2021 року

Град і ураганний вітер: попередження ДСНС - де в Україні зіпсується погода

Купальник тріщить по швах: Ані Лорак показала гарячі фото з басейну - вода мало не закипіла

Понад 15 тисяч: українцям перерахували пенсії - хто може розраховувати на надбавку

Все новости

Вакцинування, фото:pixabay.com
Вакцинування, фото:pixabay.com

Проте наразі невідомо, чи йдеться про майбутню вакцину від коронавірусу, яку розробила і випробовує німецька компанія BioNTech разом з американською Pfizer, чи про якусь іншу.

Хабіхт зазначив, що кожна країна отримуватиме майбутню вакцину у кількості, що дорівнює 20% населення. У ВООЗ це називають "справедливим розподілом".

"Транш, що покриває 20 відсотків населення країни, швидше за все, буде розподілений серед дорослих з високим ризиком, як, наприклад, літні люди та особи, які страждають на захворювання", - відзначив голова Офісу ВООЗ в Україні.

Україна, за його словами, може розраховувати на виділення до 8,34 мільйона доз вакцини до кінця 2021 року.

"Вакцина постачатиметься траншами.  І перший транш буде у кількості, що дорівнює три відсотки населення, а це близько 1,25 мільйона доз. Вони, за попередніми припущеннями, можуть бути доступними країні у другому кварталі наступного року", - сказав Ярно Хабіхт.

Вакцина
Вакцина

Раніше ми повідомляли, у Зеленського виявили коронавірус - отримав позитивний тест. Президент України Володимир Зеленський отримав позитивний тест на коронавірусну інфекцію COVID-19

Нагадаємо також, що стала відома зарплата Степанова за жовтень: скільки заробив глава МОЗ.