Ідеальним середовищем для поширення COVID-19 є замкнуті простори з поганою вентиляцією, в яких перебувають багато людей.

Як передає Новинар, про це заявив доктор Євген Комаровський у ролику, опублікованому на YouTube-каналі українського лікаря-педіатра.

Зазначимо, що нове відео він записав на природі.

Популярні статті зараз

"Зловив русалку": Горбунов і Катя Осадча "запалили" в морі - пристрасть охопила просто у воді

"Спідницю можна і пристойніше": 72-річна Пугачова похвалилася стрункими ніжками в екстремальному міні

Град і ураганний вітер: попередження ДСНС - де в Україні зіпсується погода

Доживуть до 100 років: астрологи назвали знаки, на яких чекає довге життя

Все новости

Медик назвав кілька прикладів, де найбільше шансів підхопити інфекцію.

Як пояснив він, це будь-яке приміщення, де немає провітрювання. І чим там менше повітря, тим там небезпечніше, підкреслив Комаровський.

За його словами, місцями, де людина потенційно може зустрітися з великою кількістю вірусу (що підвищує шанси заразитися) є:

  • Транспорт

Цей пункт лікар озвучив першим. "Будь-який вагон метро – прекрасна модель для цього", – сказав він.

Комаровський нагадав, що активними розповсюджувачами вірусу будуть не люди з симптомами, а інфіковані за кілька днів до прояву симптомів.

  • Лікарняна палата.

"Особливо в тих країнах, де державі споконвіку було наплювати на повітрообмін у палатах, а люди споконвіку боятися протягів більше, ніж усіх вірусів разом узятих", – сказав доктор.

  • Тюрма.

  • Казарма.

  • Корабель.

Як зазначив лікар, із літаками "простіше", тому що там дуже потужна система фільтрації.

  • Будинки престарілих.

Комаровський назвав їх майже ідеальною моделлю: в обмеженому просторі знаходиться величезна кількість людей із групи ризику. Вентиляція повітря там зазвичай залишає бажати кращого.

Зазначимо, що колишній головний державний санітарний лікар України Святослав Протас раніше заявив, що найбільша ймовірність підхопити коронавірус існує в лікарнях.

Нагадаємо, що сьогодні, 14 листопада, в Україні почав діяти карантин вихідного дня. Це означає, що торгові центри, кафе, ресторани та інші культурні заклади повинні зачинити.

Мери багатьох міст заявили про відмову від такого нововведення.

Раніше ми повідомляли, що 12 524 позитивних тести за добу – кількість хворих на коронавірус в Україні станом на 14 листопада зросла до 525 176.

Також нагадаємо, як не сплутати коронавірус з грипом: названо основну відмінність.