Значний сплеск захворюваності на COVID-19 в Україні, який відбувається восени, пов'язаний, зокрема, з початком опалювального сезону й поганою провітрюваністю приміщень.

Як передає Новинар, з посиланням на OBOZREVATEL, про це заявив лікар Євген Комаровський у новому відео про коронавірус. Ролик було опубліковано на YouTube-каналі українського педіатра.

Згідно із поясненням експерта, поширення вірусу і ймовірність захворіти залежить від концентрації вірусних частинок у повітрі. Показники останнього можуть сприяти більш активному інфікуванню.

Популярні статті зараз

Каменських в одних трусах похвалилася формами, але не всім вгодила: "Знову нафотошопила"

Якщо підозрюєте у себе чи близьких Covid-19: повний алгоритм дій

Лікар відкрив правду про коронавірус: "Мене завтра або застрелять, або звільнять"

Коли зникають антитіла до Covid-19: вчені провели експеримент і дуже здивувалися

Все новости

У цьому контексті Комаровський особливу увагу акцентував на правильній вентиляції приміщень.

"Сьогодні, як мені здається, щодня по центральному телебаченню, по всіх YouTube-каналах мають виступати люди і розповідати, що таке припливна вентиляція, що таке приплив, що таке перетікання повітря, як повинна працювати витяжка, які повинні бути параметри температури та вологості в приміщеннях.

Це, виявляється, теж дуже важливо. Тому що, якщо повітря має нормальну вологість – 40-60%, то швидкість, з якою вірусні частинки осідають, максимальна", – сказав лікар.

Він пояснив, що чим сухіше повітря, тим довше активні вірусні частинки зберігаються у видихуваному повітрі.

Педіатр зазначив, що коли почався опалювальний сезон, "люди позакривали вікна, тому що всім холодно, і позабивалися в приміщення".

"Ось ми і бачимо з вами величезний підйом захворюваності. Нічого в цьому дивного немає", – сказав педіатр.

Комаровський вважає, що уряд повинен зосередити свою увагу на тому, щоб максимальну кількість коштів було вкладено у вентиляцію приміщень. Крім того, необхідний контроль температури та вологості.

"Щоб ми з вами або працювали вдома, або ходили туди, де можливе забезпечення нормальної системи вентиляції", – сказав лікар.

Він порадив супермаркетам, магазинам та іншим закладам вказувати, яку вентиляційну установку вони використовують і як контролюють показники повітря. На думку лікаря, це допоможе відвідувачам ухвалити рішення, "куди йти і з ким спілкуватися". Таких же заходів, як сказав Комаровський, потрібно вжити в університетах, школах і дитсадках.

Нагадаємо, де найбільше шансів захворіти на COVID-19 - Комаровський дав відповідь.

Раніше ми повідомляли, що 14 листопада, в Україні почав діяти карантин вихідного дня. Це означає, що торгові центри, кафе, ресторани та інші культурні заклади повинні зачинити.

Також нагадаємо, як не сплутати коронавірус з грипом: названо основну відмінність.