Новий тип коронавірусу здатен викликати скелетно-м'язовий біль із зовсім іншими механізмами, ніж у разі міалгії (болі в суглобах).

Як передає Новинар, про це повідомляє Еxpress.

Згідно зі словами медиків, це є ще одним тривожним симптомом COVID-19.

Доктор медицини, лікар-інфекціоніст і професор внутрішньої медицини в Медуніверситеті Північно-Східного Огайо Річард Уоткінс пояснив, що м'язовий біль, який викликають ці та інші вірусні інфекції, є побічним продуктом активації імунної відповіді організму. 

Популярні статті зараз

Оголена Полякова змусила доньку фотографувати її сідниці: "Оля, це непристойно"

"Особливості Холостячки": Мішина зізналася, яка особливість їй подобається в чоловіках та що не потрібно дарувати дівчатам на побаченні

Тіна Кароль пожалілася на проблеми у сім'ї через різний світогляд: майже не спілкується з батьками

Тіна Кароль перейшла всі межі дозволеного і знялася без одягу: "Це дивляться діти!"

Все новости

Видання наводить звіт Всесвітньої організації охорони здоров'я. У ньому, зокрема, було проаналізовано 55 924 лабораторно підтверджені випадки коронавірусу в Китаї, у 14,8% із них пацієнти скаржилися на болі в суглобах під час цієї хвороби.

Зазначається, що такі симптоми можуть включати також м'язові спазми. Крім цього, біль у спині в разі коронавірусної інфекції зазвичай може вказувати на пневмонію. Тоді як м'язовий біль у хворих із COVID-19 може бути тривалішим, ніж за інших вірусних інфекцій, і водночас не реагувати на звичайні знеболювальні.

Фахівці додають, що крім класичних механізмів міалгії, коронавірус також здатен викликати скелетно-м'язовий біль із зовсім іншими механізмами. Поширені ж проблеми із суглобами і м'язами, як відомо, передбачають болі в плечах, шиї, спині та колінах.

"Вірус може поширюватися через кровотік або ендотелій судин і викликати інфекцію у всіх тканинах, що містять ACE2. Це серце і мозок. Кістково-м'язова система теж може піддатися цій інфекції. Це стає результатом того, що клітини імунної системи виділяють інтерлейкіни – білки, що допомагають боротися з вторгненням патогенів", – зазначив доктор Уоткінс.

Нагадаємо, що у Черкасах жінці довелося народжувати під дверима лікарні: "Медики злякалися і не пустили".

Раніше ми повідомляли, що за попередню добу в Україні виявили 10 681 випадок захворювання на нову коронавірусну інфекцію.

Після цього стало відомо, що Україна увійшла до ТОП-10 країн з поширення хвороби - коронавірус у світі.

Також нагадаємо, що як не сплутати коронавірус з грипом: названо основну відмінність.