Попит на послуги психотерапевтів в Україні зріс на 10-30% у порівнянні з осінню минулого року.

Як передає Новинар, про цю інформацію повідомили Радіо Свобода у Національній психологічній асоціації.

Зазначається, що суттєвий фактор, який на це впливає – пандемія COVID-19 і викликаний нею карантин, додали в організації.

«Часті звернення про підвищення рівня тривожності, зниження настрою, страхи (втратити роботу, бізнес, здоров'я, майбутнього), паніку, погіршення стосунків із близькими, робочі кризи», – зазначають у асоціації.

Популярні статті зараз

На ногах ледь тримається: Пугачова "труснула старовиною" і показала зморщені "диньки", шкода Галкіна

Понад 15 тисяч: українцям перерахували пенсії - хто може розраховувати на надбавку

Три знаки Зодіаку, яким неймовірно пощастить 27 липня

Пекельна спека і дикі зливи: циклон з Європи принесе різке погіршення погоди

Все новости

Водночас, пандемія коронавірусу суттєво вплинула на психологічний стан українців, додають в асоціації. Зокрема, люди відчувають більше тривоги та страху, пригнічення, відсутність контролю над ситуацією, що склалася.

Нелегко дається українцям і адаптація до карантинних обмежень, зазначають у Національній психологічній асоціації. Зазначають, що допомога потрібна не лише тим, хто має справу з новими для себе викликами або відчуває супротив карантину, але й вразливим верствам населення, серед яких люди з психічними розладами, діти з особливими освітніми потребами, жертви домашнього насильства.

Тим, хто хворіє чи вже перехворів на COVID-19, може також знадобитись психологічна підтримка, адже людина тривалий час відчуває себе стомлено і безпорадно, відновлення може займати багато часу. Такі негативні переживання цілком можуть викликати почуття провини, додають в асоціації.

Нагадаємо, що за попередню добу, 15 листопада, в Україні виявили 9 832 випадки захворювання на COVID-19. Про це свідчать дані РНБО.

Раніше ми повідомляли, що у Верховній Раді хочуть скасувати "карантин вихідного дня".

Також нагадаємо, чи потрібно носити маски після вакцинації проти Covid-19: заява інфекціоніста.