Вакцина від американської компанії Pfizer може призвести до негативних побічних ефектів.

Як передає Новинар, про це розповів Андрій Волянський – лікар-імунолог Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова.

Зазначається, що причиною є відсутність масового застосування препаратів з РНК та ДНК. Вакцина від Pfizer виготовлена саме на основі РНК. Її висока ефективність може стати наслідком серйозних аутоімунних та онкологічних захворювань.

"Побічні ефекти такої вакцинації можуть проявитися через кілька років", – каже лікар.

Популярні статті зараз

Купальник тріщить по швах: Ані Лорак показала гарячі фото з басейну - вода мало не закипіла

Смажитиме, як в Африці: народний синоптик обіцяє українцям аномальний вересень

Все напоказ: Злата Огнєвіч покрасувалася пружними "бугорочками" в декольте до пупка

На ногах ледь тримається: Пугачова "труснула старовиною" і показала зморщені "диньки", шкода Галкіна

Все новости

Також імунолог роз’яснив ситуацію щодо мутацій коронавірусу. Згідно з його словами, мутації у вірусі Covid-19 можуть відбуватися щосекунди. Однак лише деякі з них закріплюються.

"За час пандемії виявили велику кількість ізолятів. Але такі випадки – це локальні мутації. Важливих змін коронавірусу немає", - додав Волянський.

Зазначимо, що наразі поки немає значних мутацій Covid-19, тестування та вакцина будуть ефективними. У протилежному випадку доведеться створювати нову систему тестувань та препарати. Волянський не відкидає, що такі мутації можуть трапитися у майбутньому.

Нагадаємо, що Андрій Волянський повідомив про необхідність повторно здавати ПЛР-тест на Covid-19. Оскільки після одуження від коронавірусу 10% людей можуть бути його носіями.

Раніше ми повідомляли, що станом на 17 листопада 2020 року в Україні зафіксовано 11 968 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 516 дітей та 565 медпрацівників.

Також нагадаємо, у які дні фіксують рекордний приріст хворих на Covid-19: ВООЗ повідомила коли.