Експерти назвали популярні ліки, які здатні принести шкоду. Навіть якщо строго дотримуватися дозування, правила зберігання і не перевищувати термін придатності, з деякими ліками треба бути дуже обережними. Багато з цих ліків ми зберігаємо в домашніх аптечках.
Про це пише "
З якими таблетками і краплями треба бути особливо обережними?
1. Анальгін, Ібупрофен, Парацетамол та інші нестероїдні протизапальні засоби
Вони знімають біль, знижують жар. Але водночас здатні погано вплинути на слизову оболонку шлунка, викликаючи гастрити і виразки і здатні навіть провокувати шлункову кровотечу. Анальгін при тривалому застосуванні викликає анемію, ацетилсаліцилова кислота знижує згортання крові, що може бути причиною кровотеч, Індометацин впливає на нервову систему і здатний спровокувати галюцинації.
Анна Седокова в купальнику викрала машину: "Не погано, правда?"
Українці раптово "напали" на Юрія Горбунова: "Людям локдаун, а артистам на моря"
Смачний салат з буряка та м'яса: вінегрет і "шуба" й близько не стояли
Чому школярі не повернуться до школи найближчим часом: пояснення МОЗ
2. Краплі для носа
Мова йде про спреї і краплі, що мають судинозвужувальні властивості. Якщо застосовувати їх тривалий час можливі такі неприємні наслідки як запаморочення і головні болі через звуження судин головного мозку. Особливо небезпечні такі препарати для дітей. При занадто тривалому застосуванні можуть привести до судом, втрати свідомості і навіть коми.
3. Сечогінні препарати
Разом із зайвою рідиною ці препарати виводять з організму важливі електроліти, наприклад, калій. Його брак викликає слабкість, болі в різних групах м'язів, перебої в серці. Велика доза діуретика може викликати різке падіння тиску, і, як наслідок, непритомний стан, головні болі.
4. Аспірин
Аспірин діє на епітелій стінки шлунка, нирок, матку, судини, а також має негативний вплив на печінку. На тлі тривалого постійного приймання аспірину можуть з'явитися ерозії і виразки в шлунку і дванадцятипалій кишці.
5. Фітопрепарати і ліки з екстрактами рослин
Багато хто забуває про те, що лікарські трави здатні посилювати або послаблювати дію інших лікарських препаратів, тим самим сильно змінюючи їх ефективність. Наприклад, золотий корінь ні в якому разі не можна застосовувати при гіпертонічних кризах і різко виражених симптомах неврологічних захворювань, чорноплідну горобина — при підвищеному згортанні крові, гастритах і виразковій хворобі шлунка, а звіробій «скасовує» дію гормональних препаратів.
Нагадаємо, що маски будуть носити й після появи вакцини проти Covid-19 - головний інфекціоніст США. Адже навіть якщо вакцина буде ефективною на 90%, не завжди можна знати, наскільки вакцина ефективна для конкретної людини.
Раніше ми повідомляли, у Польщі помер заробітчанин з України: поліціянт застосував електрошокер. У Бжезінському повіті Лодзького воєводства помер 44-річний тернополянин. Раніше проти нього правоохоронці під час затримання застосували електрошокер.
Нагадаємо також, що