Споживання їжі під час неприємної або емоційної розмови, відразу після того, як понервували або відчули сильний емоційний сплеск, і навіть відразу після тренування – на шкоду, стверджує дієтолог Наталія Макієнко. Фахівчиня поділилася дієвою схемою, як відучитися заїдати стрес.

Під час напруги, хвилювання, стресу у нас змінюються життєво важливі показники: частота серцевих скорочень, кров'яний тиск, частота дихання, температура. Навантаження на організму збільшується, і потрібен час для відновлення, пише U-News. Спроби порушення гомеостазу (сталості внутрішнього середовища) відбуваються нескінченно, але організм справляється – просто знадобиться час.

Харчування, фото: pixabay.com
Харчування, фото: pixabay.com

Взаємозв'язок стресу і перепадів тиску давно і добре вивчений. Якщо ви знаходитеся у напруженому стані, це викликає зміну тонусу судин і підвищення тиску на їх стінки, зростає навантаження на серце. При звуженні судин всі процеси протікають гірше, включаючи роботу мозку і травної системи.

Дієтолог радить до їжі брати паузу: вдих-видих, вмилися, заспокоїлися – хоча б 15 хвилин, і можна їсти. Відмовтеся від приймання їжі за кермом, за комп'ютером, під час читання, відразу після тренування, під час або після неприємних або емоційних (позитивних в тому числі) розмов. Відкладіть все, дайте собі кілька хвилин на відновлення, і аж тоді - смачного!

Популярні статті зараз

Микита Добринін ощасливив Дашу Квіткову на очах у публіки

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

"Зустріла президента": киянка засвітила інтимну зону перед Зеленським (відео скандалу 18+)

Тіна Кароль без трусів позбавила людей дару мови: "Повний уля ля, ну навіщо..."

Все новости