Під час відпочинку на пляжі можна "підчепити" ряд небезпечних захворювань

Де, як не біля води, рятуватися від палючої літньої спеки? А тим часом саме після візиту на громадський пляж відпочивальники ризикують придбати цілий букет неприємних хвороб, боротися з якими доведеться довго. У нашому матеріалі ми підготували короткий перелік найбільш поширених інфекцій, що чекають людей на пляжах, а також перерахували заходи, які необхідно вжити, щоб убезпечити себе і своїх близьких.

Перш за все, брудна вода річки або озера, яка випадково потрапила в рот невдалому купальщику, може викликати гостру кишкову або ротавірусну інфекцію. Підсумок відомий - діарея, нудота, блювота, зневоднення, висока температура і, ймовірно, навіть госпіталізація. Уникнути таких руйнівних наслідків можна, якщо під час купання ви не станете занурюватися в воду з головою. Якщо разом з вами на пляжі відпочиває дитина, стежте за тим, щоб вода ні в якому разі не потрапляла їй до рота. Те саме стосується брудних рук - допускати контакт не найчистіших долонь і шкіри обличчя не варто. Крім іншого, придбання будь-якої їжі - від морозива до фруктів і гарячої кукурудзи - у розносників на пляжі з високою ймовірністю буде коштувати вам здоров'я. 

Щодня на пляжах бувають сотні, а то й тисячі людей, а тому ризик підхопити лишай або грибкову інфекцію також дуже високий. Убезпечити себе можна, звівши контакт з піском до мінімуму. В цьому випадку вам допоможуть гумові в'єтнамкі або сланці - намагайтеся не знімати взуття до того, як зайдете в воду, і знову взувайтеся відразу після того, як накупаєтеся вдосталь.

Пісок на пляжах приваблює не тільки людей, але і тварин, які, на жаль, використовують його в якості туалету. Відмовтеся від ідеї зробити смішне фото, закопавшись в пісок по шию або побудувати піщаний замок - і тоді ніякі паразити, на зразок аскарид, власоглавів або токсокарів, до вас не прив'яжуться.

І, нарешті, небезпечне інфекційне захворювання - лептоспіроз - чекає купальщиків у водоймах зі стоячою або водою, яка "цвіте". "Водиться" ця зараза і в тих річках з озерами, в яких вільно плаває домашня птиця. І, звичайно, не варто ігнорувати табличку з написом "купатися заборонено" на березі - пам'ятайте, її там поставили не для краси. Найімовірніше, аналіз води в цій водоймі показав, що розсудливій людині краще вибрати для літнього відпочинку інше місце.

Популярні статті зараз

Два рази по 4 дні: українцям обіцяють довгі вихідні, новий календар свят

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

Всім, кому виповниться 60 років: в Україні підвищують пенсії жінкам, коли й скільки додадуть

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що медики попередили про наслідки непомірного вживання в їжу кавунів.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що картопля, на думку медиків, є справжньою отрутою для деяких людей.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що лікарі попередили про шкідливі властивості мандаринів.