Європейське відділення Всесвітньої організації охорони здоров'я розпочало переговори з Російською Федерацією для отримання більш детальної інформації про нещодавно схвалену експериментальну вакцину від коронавірусу. Росія перша у світі отримала ліцензію на вакцину від COVID-19.

Про це повідомляє Associated Press.

Популярні статті зараз

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

Все новости

Проте російська вакцина на цей момент не пройшла розширених випробувань, які зазвичай потрібні для доказу її ефективності перед ліцензуванням, що є серйозним порушенням наукового протоколу.

Високопоставлений співробітник з надзвичайних ситуацій в Європейському регіональному бюро ВООЗ Кетрін Смоллвуд заявила, що агентство почало "прямі переговори" з Росією щодо вакцини.

ВООЗ, скріншот: YouTube
ВООЗ, скріншот: YouTube

Водночас директор Європейського бюро ВООЗ доктор Ханс Клюге повідомив, що організація вітає всі досягнення в розробці вакцин, проте кожна вакцина повинна проходити одні і ті ж клінічні випробування. А російська вакцина поки протестована лише на декількох десятках людей.

Крім того, Єврокомісія попередньо домовилася про покупку майбутньої вакцини від COVID-19 з компанією CureVac. Раніше президент Росії Володимир Путін оголосив, що його країна першою в світі зареєструвала вакцину від коронавірусу.

Вакцина від коронавірусу
Вакцина від коронавірусу

Раніше ми повідомляли, що у Європі посилюють карантин: які обмеження введуть

Нагадаємо також, в Україні 10 областей не готові до ослаблення карантину: повний перелік