Станом на початок серпня клінічні дослідження шести вакцин-кандидатів проти COVID-19 наблизилися до завершальної стадії.

Як передає Новинар, про це повідомив 4 серпня заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«На початок серпня вже 25 вакцин-кандидатів проти COVID досліджуються клінічно. І шість із них наблизилися до завершальної стадії, перебувають нині на третій клінічній стадії, результати якої ми очікуємо до кінця року. Серійне виробництво повинно розпочатися, маємо надію, на початку 2021 року. І вакцини повинні з’явитися, в тому числі, і в Україні – для профілактики поширення коронавірусної хвороби», – сказав Ляшко під час онлайн-брифінгу.

Він також повідомив, що 3 серпня Україна отримала підтвердження від ініціативи COVAX, створеної для швидкого і справедливого доступу вакцин від COVID-19 у світі, і в рамках співпраці з цим міжнародним механізмом може розраховувати на отримання близько 8 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 для груп ризику.

Популярні статті зараз

Платіть вполовину дорожче або відключать газ: українців стали переводити на нові газові тарифи

Штраф 51 тис. грн: на українських дорогах з 1 жовтня запрацює нова форма контролю

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

Все новости

За цим механізмом, кожна країна, яка є його членом і якій надали право звернутися за цією допомогою, отримає вакцини для покриття щепленнями близько 20% населення, додав Ляшко.

«Для України це прогнозується близько восьми мільйонів доз. Це та вакцина, яка гарантовано надійде в Україну різними об’ємами. І вона може бути або безкоштовною, або за спеціальною ціною» , – сказав головний санітарний лікар.

Паралельно з цим Кабінет міністрів і МОЗ ведуть переговори з виробниками й урядами інших країн для того, щоб, крім цих 20%, Україна мала можливість додатково закупити вакцину за бюджетні кошти уже за іншими, не спеціальними цінами, сказав Ляшко.

Нагадаємо, що в Україні станом на 4 серпня зафіксували 74 219 випадків COVID-19. Одужали 40 613 людей, померли – 1 764.